www.adamikcompany.com

ADAMIK Company

1989
Firma ADAMIK Company je rýdzo česká firma s dlhoročnou tradíciou. Jej história siaha už do roku 1989, kedy sa zakladateľ firmy Ing. Karel Adamík začal po vzore svojho otca zaoberať stolársku činností. So svojím kamarátom vyrábali originálne výrobky z dreva ako napríklad kľakačky či veľké šachové figúry. Ako mnoho ďalších stolárov aj oni sa pri práci stretli s veľkou prašnosťou. A tak sa zrodil nápad odsávacieho zariadenia, ktorý by tento problém vyriešil. Vo svojej garáži vtedy pán Adamík zostavil prvú odsávač a otestoval ho v drevárskej dielni svojho kamaráta. Odsávač fungoval nad očakávania dobre, a preto sa pán Adamík rozhodol vyrobiť ďalšie kusy. V súčasnosti je to už viac ako dvadsať rokov, čo sa pán Ing. Karel Adamík zaoberá konštrukciou a výrobou odsávacích zariadení.

2005
V roku 2005 firma ADAMIK Company zažiarila na medzinárodnom drevárskom veľtrhu v Hannoveri, kde predstavili svetovo unikátny produkt, ručné olepovačku hrán, pod značkou Adamik Manual. V nasledujúcich rokoch sa nám s týmto produktom podarilo preniknúť nielen do Európskych krajín ale najmä aj do USA, Kanady či Austrálie.

V tom istom roku začala firma ADAMIK Company vyvíjať novú technológiu vákuových lisov, ktorá v Českej republike nemala konkurenciu. O rok neskôr bol tento výrobok uvedený na český a následne aj zahraničný trh.

2015
Na výstave Ligna Hannover v roku 2015 sme predstavili kombinovaný stroj pod názvom Combiformer Plus, ktorý je určený na nahrievanie a tvarovanie umelého kameňa. Vďaka znalosti trhu sa nám veľmi rýchlo podarilo dodať tento nový stroj na trh v Saudskej Arábii, Kuvajte, Libanone, Jordánsku alebo do Fínska.

2016
Rok 2016 je ďalším míľnikom vo firemnej histórii, pretože sme zakúpili nové priestory v obci Paskov, ktorý leží pri hlavnom ťahu do Ostravy. Súčasťou budovy je aj showroom, kde si zákazníci môžu prezrieť a vyskúšať produkty firmy ADAMIK.

Od doby, kedy firma ADAMIK Company pôsobí na trhu, už značne rozšírili ponuku drevoobrábacích strojov, ktoré si získali na trhu veľkú obľubu predovšetkým vďaka vysokej kvalite a prvotriednemu servisu.

Tým firmy ADAMIK

© 2022 ADAMIK COMPANY | design by www.creactive.cz | code by PCsupport.cz s.r.o.